Skocz do: nawigacja, szukaj

Woocommerce 2 x Instrukcja użytkownika


Wtyczka do WooCommerce 2.x - instrukcja użytkownika

1.Instalacja wtyczki

1. Ze strony http://www.przelewy24.pl/pobierz należy pobrać wtyczkę dla WooCommerce 2
2. Do instalacji używamy autoinstalatora WordPress. Wybieramy zakładkę "Wtyczki"->"Dodaj nową"

Woocommerce 2 instrukcja 2.png

3. Klikamy Dodaj wtyczkę „Wyślij wtyczkę na serwer"

Woocommerce 2 instrukcja 1.png

4. W rozwiniętym menu wybieramy „Przeglądaj”, wskazujemy lokalizację wcześniej pobranego rozszerzenia i klikamy „Zainstaluj teraz”.

Woocommerce 2 instrukcja 3.png

Woocommerce 2 instrukcja 4.png

5 Jeśli instalacja przebiegła prawidłowo, w nowo otwartym oknie klikamy „Włącz wtyczkę”

Woocommerce 2 instrukcja 5.png

6 Następnie przechodzimy do modułu sklepu WooComerce i wybieramy opcję "Ustawienia". Tam przechodzimy do zakładki "Zamówienia" i wybieramy "Przelewy24. Należy aktywować moduł płatności oraz uzupełnić odpowiednie pola, a następnie zapisać konfigurację.

Woocommerce 2 instrukcja 6.png

Woocommerce 2 instrukcja 7.png

Woocommerce 2 instrukcja 8.png

7 Wtyczka umożliwia również realizację zamówień w trybie testowym. Aby tego dokonać należy przestawić tryb modułu z "Normalny" na "Testowy" oraz uzupełnić konfigurację kluczem CRC, który znajdziesz w panelu sandbox (https://sandbox.przelewy24.pl/panel). Proszę pamiętać, by po wyłączeniu środowiska testowego zmienić klucz CRC na ten z Panelu Przelewy24.

2. Dodatkowe funkcje wtyczki

Aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji wtyczki Przelewy24 należy w konfiguracji wtyczki wprowadzić "Klucz API". Znajdziecie go Państwo w panelu Przelewy24, w zakładce „Moje dane” pod nazwą "Klucz do raportów(klucz API)". W panelu Przelewy24, w polu Adres IP prosimy wprowadzić adres Państwa serwera. Jeżeli nie ma potrzeby podania dokładnego adresu IP, w pole Adres IP należy wpisać znak %

Woocommerce 2 instrukcja 9.png

Woocommerce instrukcja 10.png

2.1 Status po dokonaniu płatności

Status wybrany w konfiguracji wtyczki Przelewy24, w polu "Status po dokonaniu płatności" zostanie przypisany dla zamówienia opłaconego przez Przelewy24 po zaksięgowaniu płatności.

2.2 Oneclick

Zaznaczenie opcji umożliwia płacenie zapisanymi kartami płatniczymi za pomocą jednego kliknięcia. Po zaznaczeniu tej opcji, podczas płatności kartą, zostaje zapisany numer referencyjny dla przyszłych płatności – druga płatność i każda kolejna może się odbywać w oparciu o zapisany numer referencyjny karty płatniczej. Klient ma możliwość wyboru zapłacenia użytą już wcześniej kartą bez konieczności wpisywania jej danych ponownie.

Klient może zarządzać zapisanymi kartami w zakładce "Moje konto

Woocommerce 2 instrukcja 13.png

W celu uruchomienia usługi płatności oneclick prosimy o kontakt z Przelewy24 pod adresem partner@przelewy24.pl lub pod numerem telefonu 61 642 93 45.

2.3 Płatność kartą wewnątrz sklepu

Po włączeniu tej opcji pojawi się możliwość dokonania płatności kartą płatniczą bez opuszczania witryny sklepu. Po wybraniu płatności kartą, na stronie sklepu pojawi się formatka z polami do wpisania danych karty. Po zakończeniu płatności również zapisywany jest numer referencyjny w celu realizacji przyszłych płatności oneclick.

Woocommerce 2 instrukcja 12.png

2.4 Pokaż dostępne metody płatności w sklepie

Zaznaczenie opcji powoduje wyświetlenie metod płatności jeszcze w witrynie sklepu. Partner ma wpływ na kolejność poszczególnych metod płatności i może je uszeregować w dowolny sposób. Istnieje możliwość wprowadzenia podziału na metody płatności widoczne „od razu” i te dostępne po rozwinięciu przycisku „więcej”. W tym celu należy przeciągnąć wybrane metody w oznaczony obszar

Konfiguracja wyświetlania metod płatności wewnątrz sklepu

Metody płatności w sklepie - zwinięte

Metody płatności widoczne w sklepie - rozwinięte

2.4.1 Użyj graficznej listy metod płatności na stronie potwierdzenia zamówienia

Dzięki tej opcji Partner otrzymuje możliwość wyboru sposobu prezentacji metod płatności. Odznaczenie opcji spowoduje wyświetlenie listy w postaci tekstowej:

Metody płatności w sklepie - zwinięte - lista tekstowa

Metody płatności w sklepie - rozwinięte - lista tekstowa

2.4.2 Wyświetl graficzną listę metod płatności w podsumowaniu zamówienia (Checkout)

Po zaznaczeniu tej opcji metody płatności wyświetlą się już na checkoutcie, po zaznaczeniu Przelewy24 jak formy płatności za zamówienie

Metody płatności widoczne na checkoutcie

Uwaga! W tym trybie płatność oneclick i płatność kartą wewnątrz sklepu nie są dostępne

2.5 Limit czasu na transakcję

Domyślny limit czasu na dokończenie transakcji wynosi 15 minut. Przez to ustawienie Partner ma wpływ na tę wartość i może samodzielnie wybrać limit, lub nawet go znieść. Wartość wprowadzona w tym polu powinna mieścić się w zakresie 0-99. Wpisanie wartości 0 (zero minut) oznacza brak limitu na dokończenie transakcji.

2.6 Akceptacja regulaminu przelewy24.pl

Po zaznaczeniu tej opcji, klient będzie miał możliwość akceptacji regulaminu Przelewy24 już po stronie sklepu. Zostanie wyświetlony odpowiedni checkbox po zaznaczeniu Przelewy24 jako metody płatności za zamówienie.

Akceptacja regulaminu

2.7 Naliczaj opłatę dodatkową

Wtyczka pozwala Partnerowi na naliczanie Klientom dodatkowej opłaty od transakcji realizowanych z Przelewy24. Aby rozpocząć naliczanie opłaty należy najpierw zdefiniować produkt wirtualny w katalogu produktów, który będzie dopisywany do faktury. Produkt ten należy oznaczyć jako wirtualny.

Po utworzeniu produktu będzie możliwość jego wskazania we wtyczce Przelewy24 po włączeniu opcji opłaty dodatkowej.

Po zapisaniu konfiguracji do zamówień realizowanych z Przelewy24 będzie doliczana kwota w wysokości wyliczonej zgodnie z tymi ustawieniami. W przypadku uzupełnienia zarówno opcji kwotowej jak i procentowej, do sumy zakupu zostanie doliczona tylko jedna kwota (ta wyższa). O tym fakcie klient zostanie poinformowany na stronie płatności

Dodatkowa opłata

2.8 Czekaj na wynik transakcji

Po włączeniu tej opcji, klient po dokonaniu płatności zostanie przekierowany na stronę sklepu dopiero po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty przez system Przelewy24 i jej zaksięgowaniu.

2.9 Ustawienia płatności ratalnej

  • Ukryj wszystko - informacje o możliwości płatności ratalnej nie bedą wyróżnione
  • Przycisk (strona płatności) - ratalne metody płatności zostaną wyświetlone jako dodatkowe metody płatności w podsumowaniu
  • Przycisk (strona płatności) i kalkulator rat (strona produktu) - ratalne metody płatności zostaną wyświetlone jako dodatkowe metody płatności w podsumowaniu oraz link do kalkulatora rat pojawi się na stronie produktu.

3. Kontakt

W razie jakichkolwiek problemów podczas instalacji lub użytkowania wtyczki, prosimy o kontakt z naszym działem technicznym na adres serwis@przelewy24.pl lub telefonicznie pod numerem +48 61 642 93 43.